19 Ocak 2019
  • Ankara4°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir13°C
  • Adana12°C

BENZİN, MOTORİN VE LPG’YE ZAM YAPILDI MI?

Dünya gazetesinde yer alan bir habere göre aynı anda benzin, motorin ve Lpy’ye zam yapıldığı açıklandı. Benzin, motorin ve lpg’ye ne kadar zam yapıldı?

Benzin, Motorin ve LPG’ye Zam Yapıldı mı?

15 Mayıs 2018 Salı 04:19

Dünya gazetesinde benzin ile ilgili bir zam haberi yapıldı. Yapılan habere göre benzin, motorin ve lpy’ye aynı anda zam yapıldı. Sosyal medyada da yer alan benzine zam yapıldı haberi doğru mu? Açıklanan habere göre yapılan zam 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak. Akaryakıta ne kadar zam yapıldı? Yine aynı habere göre benzinin litre fiyatına 18 kuruş, motorinin litre fiyatına 15 kuruş ve Lpg’ye ise 12 kuruş zam yapıldı.

İşverenleri Sendikası (PÜİS), internet sitesinden daha önceki zam haberlerinde büyük tepkiler aldıklarını bu sebeple akaryakıta yapılacak olan zamların açıklamayacakları kararı aldıklarını bildirdi. Akaryakıta zam haberleri ile ilgili açıklama yapılacak mı? İstanbul’da zam yapılmadan önceki fiyatlar benzinin litre fiyatı 6 lira 8 kuruş, motorinin litre fiyatı 5 lira 53 kuruş ve Lpg ise 3 lira 38 kuruştu. Yapılan zamdan sonra ki fiyatlar; benzinin litre fiyatı 6 lira 26 kuruş, motorinin litre fiyatı 5 lira 68 kuruş ve Lpg ise 3 lira 50 kuruş oldu.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.