21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

BAKAN YILMAZ’IN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ISRARINA TEPKİLER ARTARAK BÜYÜYOR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmenlikle ilgili bugün yapılan açıklamalara haklı eleştirilerini ve çözüm önerilerini sıraladı. Sözleşmeli öğretmenliğe tepkiler için tıklayın

Bakan Yılmaz’ın Sözleşmeli Öğretmenlik Israrına Tepkiler Artarak Büyüyor

07 Mayıs 2018 Pazartesi 17:54

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet yılmaz öğretmenleri çalışma zorluğu olan bölgelerde tutmanın yolu sözleşmeli öğretmenlik olmadığını belirten Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı M. Alper Öğretici, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK yapmış bir Genel Başkan olarak, Bakanlığa taslağı sunulan ADİL YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ getirilerek bu sorun çözülebileceğini yineledi.

Ailesinden, eşinden, çocuğundan ayrı olan bir öğretmen ne kadar verimli olabilir? Daha önce denenmiş ve uygulanamamış bir sözleşmeli öğretmenlik sistemi daha ne kadar devam edebilir? Gelin yer değiştirme sistemini gözden geçirelim, aileleri buluşturalım ifadeleriyle Bakan İsmet Yılmaz’a sözleşmeli öğretmenliğe ve bu sisteme mecbur olunmadığı hatırlatıldı.

Sadece sözleşmeli öğretmenlik için değil; il içi, il dışı, özür grubu atamalarını da kapsayan bütün yer değiştirme sistemini tekrardan ele alınması gerektiği belirtildi.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak da tüm katkıları vermeye hazır olduklarını belirten Genel Başkan Öğretici, Adil yer değiştirme sisteminin Bakanlık nezdinde incelenmesi ve uygulamaya konulmasında fayda olduğu belirtildi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.