15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

BAKAN PAKDEMİRLİ: OGM 5 BİN MEMUR ALIMI KPSS İLE OLACAK! FAKAT 3900 KADRO İÇİN MÜLAKAT VAR

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli 29 Mart 2019'da verdiği müjde ile OGM 5 bin personel alımının KPSS ile olacağını söyledi. Fakat yapılan duyuruda 3900 kadro için mülakat var. 800 memur ile 300 şoför alımı için mülakat yok! Adaylar şokta!

Bakan Pakdemirli: OGM 5 Bin Memur Alımı KPSS İle Olacak! Fakat 3900 Kadro İçin Mülakat Var

11 Nisan 2019 Perşembe 14:53

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü OGM için 5 bin sözleşmeli kamu personeli alımı müjdesinin ardından bugün alımlarla ilgili önemli duyuru yayımlandı. Duyuruda gerek rotasyondan gerekse yeni alınacak OGM 5000 personel alımına değinildi. Fakat daha önce KPSS ile alınacakken bugünkü duyuruda KPSS’nin ardından mülakat da olacağı ortaya çıktı.

29 Mart 2019 tarihli canlı yayında Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli OGM için 5000 personel alımı müjdesini verdiğinden alımları KPSS üstünlüğüne göre olacağını ve puan sıralaması ile yapılacağını açıklamıştı. Devlete personel alımlarının belli olduğunu ve bu kapsamda ÖSYM tarafından başvuruların KPSS’ye göre alınarak sonuçlandırılacağı yönünde beyanları bulunuyor.

3 BİN 900 KADRO İÇİN MÜLAKAT VEYA UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ

1200 Orman Mühendisi alımı,

2700 Orman Muhafaza Memuru alımı,

800 Memur alımı,

300 Şoför olmak üzere toplam 5 bin personel alımı için KPSS ile alım yapılacağını söyleyen Bakan Pakdemirli'nin açıklamasından sonra OGM'nin duyurunda adayları şok eden gerçek ortaya çıktı.

800 memur alımı ile 300 şoför alımı için KPSS puan üstünlüğüne göre tercihler ÖSYM’de alınacak. Fakat 1200 orman mühendisi alımı ile 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımları için ise KPSS puanına göre ÖSYM’de tercihlerin alınmasından sonra SÖZLÜ veya UYGULAMALI sınav yapılacağı belirtildi.

LİYAKAT İLE MÜLAKAT AYNI SIRADA OLAMAZ

Gerek KPSS adayları gerek My Memur olarak bizler KPSS ile başvuruların alınmasının ardından sözlü mülakata kesinlikle karşıyız. Mülakat ile personel alımlarını her defasında dile getiren tüm sendikalara rağmen LİKAYAT’ten uzak bir sistemde neden dayatma yapıldığı anlaşılır değildi.

Güvenlik soruşturması sonucuna göre adayda herhangi bir sorun varsa ortaya çıkmaktadır. 5-10 dakika bile sürmeyen bir mülakat ile hangi adayın hangi özelliği veya liyakati ölçülebilmektedir. Mülakat özel sektörde uygulanması gereken ve uzun bir zaman dilimizi kapsayan bir uygulama olmasının yanında kamuda yapılması son derece sakıncalı ve liyakat kurallarına da son derece aykırıdır.

Umarız sayın Bakan’ın KPSS ile alım yapılacak açıklaması ve KPSS adaylarının talepleri bir kez daha kendisine ulaşır ve bu konuda ortaya çıkan bu hata düzeltilir. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıdan sayın Pakdemirli'nin videosuna ulaşabilirsiniz:

www.jpg

bakan.jpg

53226.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.