15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

ASDEP PERSONEL ALIMLARI NEDEN BAŞLATILMIYOR? 4000 KONTENJAN İÇİN BAŞVURULAR BEKLENİYOR

2019 yılı personel alımları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP için 4 bin kadroya başvuruları bir türlü başlatamadı. ASDEP alımları için daha ne kadar beklemek gerekiyor. 2019 yılında ASDEP alımları tamamlansın.

ASDEP Personel Alımları Neden Başlatılmıyor? 4000 Kontenjan İçin Başvurular Bekleniyor

09 Nisan 2019 Salı 17:25

2018 yılı için sözü verilen ve bir türlü başlatılamayan ASDEP personel alımları için 2019 yılında sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. My Memur olarak birçok platformda adayların taleplerini gündeme alarak, unutulan veya unutulması istenen (sözü verilen) personel alımlarının gerçekleşmesi için yetkililere sesleniyoruz.

ASDEP PERSONEL ALIMLARI İÇİN MEVZUAT HAZIR

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP personel alımı için gerekli düzenlemeyi geçtiğimiz aylarda resmi gazetede yayımlanan değişiklikle tamamlamıştı. ASDEP personel alımlarını ilgilendiren düzenleme resmi gazetede yer almıştı. 10 Ocak 2019 tarihli resmi gazetede yapılan düzenleme yapıldı.

ASDEP PERSONEL ALIMI İÇİN İKİ YENİ BÖLÜM EKLENMİŞTİ

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda 579 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla yapılan düzenleme ile Aile ve Sosyal Destek Personeli olabilecek programlar arasına “Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri” bölümü mezunları da eklendi.

BAKAN SELÇUK ASDEP PERSONEL ALIMLARI İÇİN TARİH VERMİŞTİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından 2018 Temmuz ayında bir açıklama yapmış ve ASDEP personel alımlarına değinmişti. Yapılan açıklamada eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı etiketleyerek, ASDEP personel alımı konusuna değinilmiş, 2018 yılında 3 bin ASDEP’li personel alımı planlandığını eski Bakan Kaya’nın bildirdiğini ifade etmişti.

En kısa sürede 4 bin ASDEP personelinin istihdamı gerçekleştirileceğini de kaydeden Selçuk’un açıklamalarından bu yana aylar üzerine aylar geçmesine rağmen maalesef bir çalışma yapılmadı.

ASDEP PERSONEL ALIMLARINA HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURACAK

Aile Sosyal Destek Personeli; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Son düzenleme ile çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri” bölümü mezunları da “aile sosyal destek personeli” olabilmesinin önü açıldı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.