21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

AİLE VE ÇOCUK DOSTU YAPIM VE DİZİLERE TEŞVİK VERİLECEK

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından Aile ve çocuk dostu yapım ve dizilerin teşvik edilmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik 8 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Aile ve Çocuk Dostu Yapım ve Dizilere Teşvik Verilecek

08 Mayıs 2018 Salı 09:28

8 Mayıs 2018 Salı günkü resmi gazetede Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından aile ve çocuk dostu yapım ve dizilerin teşvik edilmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğin amacı, yayın hizmetlerinde ailenin ve çocukların korunması ilkesini gözeterek, ailenin bütünlüğü ve sürekliliği ile çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerini destekleyecek nitelikteki aile ve çocuk dostu yapım ve dizilerin yayınlanmasının teşvik edilmesine ilişkin usul ve esasların belirlenmesidir.

Yönetmelik, ailenin bütünlüğü ve sürekliliği ile çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerini destekleyecek nitelikteki aile ve çocuk dostu yapım ve dizileri yayınlayan medya hizmet sağlayıcılarını teşvik etmek üzere verilecek ödüller ile bunların usul ve esaslarını kapsar.

Başvuru esasları; Teşvik ödülü almak isteyen aile ve çocuk dostu yapım ve dizileri yayınlayan medya hizmet sağlayıcılarına ilişkin başvuru esasları aşağıda belirtilmiştir:

Medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, Üst Kurulca temmuz ayı içerisinde yapılacak duyuruyu takiben başvuruda bulunur.

Aile ve çocuk dostu yapım ve dizi adaylığı için başvuracak yayınların; duyuruda ilan edilecek değerlendirme döneminde, Üst Kuruldan yayın lisansı bulunan veya yayın hakkı olan medya hizmet sağlayıcılar tarafından yayınlanmış olması şarttır.

Yapım ve diziye ilişkin yayın kayıtları, başvuru formu ile birlikte medya hizmet sağlayıcıda yayınlandığı şekliyle sunulur.

Medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, başvurularında Üst Kurulca duyuruda belirtilecek diğer şartları da sağlarlar. Eksik ve/veya yanlış bilgi ve belge içeren başvurular değerlendirmeye alınmaz. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.