21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

AİLE BAKANLIĞINA 3713 İLE YERLEŞENLER İÇİN MEMUR ATAMA DUYURUSU

3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına açıktan memur ataması duyurusu yapıldı. Ataması yapılanlar için gerekli belgeler ve başvuru tarihleri açıklandı.

Aile Bakanlığına 3713 ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

08 Mayıs 2018 Salı 11:02

27 Nisan 2018 tarihinde yapılan Atama Kuraları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolarına açıktan atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgelerin 18 Mayıs’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Gerekli belgeler; Devlet Personel Başkanlığınca Bakanlığımıza yerleştiğine dair internet çıktısı, Yüksekokul mezunları için E-devletten alınan mezuniyet belgesi çıktısı, Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için), Nüfus Cüzdanı fotokopisi isteniyor.

Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)  noter tasdikli sureti yeterli olacaktır.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Atama Başvuru ve Taahhüt Formu, Mal Bildirimi Formu, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Örnek formlar.

İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 18 Mayıs 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece  veya kademe açısından değerlendirilecektir.

Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. Duyuru için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.