22 Temmuz 2018
  • Ankara31°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir33°C
  • Adana32°C

AİLE BAKANLIĞI 2018 YILI ATAMA DÖNEMİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2018 yılı atama dönemi yer değiştirme duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruda Aile Bakanlığı tayin esasları, atama kontenjanları gibi bilgiler yer aldı.

Aile Bakanlığı 2018 Yılı Atama Dönemi Yer Değiştirme Duyurusu

05 Nisan 2018 Perşembe 12:58

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2018 yılı atama dönemi yer değişikliği duyurusu yayımlandı. Bakanlığın internet sitesinden yayımlanan duyuruda 2018 yılı genel atama dönemindeki yer değişikliği başvuru tarihleri, yer değiştirme esasları, atama yapılacak memur kadrosu kontenjanları gibi bilgiler yer aldı.

Aile Bakanlığı memur ataması duyurusunda ilgili yönetmelik maddelerine vurgu yapıldı. Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde bulunduğu bölge veya yerin zorunlu çalışma süresini doldurarak yer değişikliği talebinde bulunacak personelin Haziran ve Eylül aylarında atanacağı belirtilmişti.

Aile Bakanlığı tayin kontenjanları 4 bölge halinde verildi. Birinci bölgede 204, ikinci bölgede 138, üçüncü bölgede 202 ve dördüncü bölgede 122 kontenjan açılacak. Başvuru yapmak isteyen memurlar bu kontenjanlara yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Bulunduğu bölge veya yerin zorunlu çalışma süresini dolduran personel tercih yapma hakkına sahip olacak. Zorunlu bölge hizmet süresinin hesaplanmasında 2018 yılının 15 Eylül tarihi esas alınacak. Başvurucu sadece kendi unvanına uygun yerleri tercih edebilecek. Atama işlemleri hizmet puanı değerlendirme formunda yer alan ölçütler esas alınarak tespit edilecek hizmet puanına göre yapılacak.

Memurların tayin başvuruları 9 Nisan 2018 ile 27 Nisan 2018 tarihleri arasında alınacak. Atama talebinde bulunacak personelin en fazla 10 tercih hakkı olacak. Başvurular Personel Yönetim Sistemi Atama ve Unvan Değişikliği Talepleri bağlantısından yapılacak. Aile Bakanlığı atama duyurusu için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.