23 Mart 2019
  • Ankara12°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir22°C
  • Adana23°C

9 BİN DEĞİL EN AZ 90 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI ACİLEN ŞART

My Memur olarak atama bekleyen 100 binlerce KPSS adayının sesi olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda sendikalar da aynı şekilde adayların sesine ses oluyor ve neden 9 bin değil en az acilen 90 bin sağlık personeli alımı yapılması gerekliliğine değin

9 Bin Değil En Az 90 Bin Sağlık Personeli Alımı Acilen Şart

06 Nisan 2018 Cuma 15:26

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 29 Mart 2018 itibarıyla KPSS 2018/1 sağlık personeli alımı kapsamında 9 bin kontenjan için kadro dağılımları açıklandı.

2018 yılı sağlık personeli alımları için toplamda sadece 27 bin ebe, hemşire ve diğer sağlık personeli alımları yapılacak. 2017 yılında yapılan KPSS 2017/3 ve KPSS 2017/5 sağlık personeli alımlarının atamaları ancak 2018 yılında tamamlanabildi.

2018 yılı sağlık personeli alımları henüz başlatılamamışken, atamalar da ancak 2019 yılında yapılacak. Dolayısıyla sağlık için acilen şart olan personel alımı sayısının 9 bin değil en az 90 bin ve atamaların hemen yapılması şartken süre uzatıldıkça uzatılıyor!

Konuyla ilgili olarak My Memur ekibi sürekli çalışmalar yapıp yetkililere KPSS adaylarının sesini duyurmakta öncülük etmektedir. Maalesef tüm gerekçeleri açık yüreklilikle ve doğru bir şekilde ifade etmemize rağmen atamalar konusunda kontenjanlar ve branşlar ile uzayan süreç açıcından yetkililer bildiğini okumaktadır.

Türk Sağlık-Sen de “9 bin değil en az 90 bin sağlık personeli alımı” sloganıyla adayların sesini bir kez daha yükseltti ve atamaların neden artması ve kadrolu olması gerektiğine değindi. Konuyla ilgili olarak Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin basın açıklamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Basın açıklaması tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.