20 Temmuz 2018
  • Ankara13°C
  • İstanbul24°C
  • İzmir25°C
  • Adana25°C

5000 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMINA HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin ücretli öğretmen alımı genel ve özel şartlarını yayımladı. Ücretli öğretmen alımı KPSS şartı ve yılı belli oldu. Ücretli öğretmenliğe başvuru yapabilecek bölümlerin tam listesi!

5000 Ücretli Öğretmen Alımına Hangi Bölümler Başvuru Yapabilecek

12 Nisan 2018 Perşembe 16:27

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 5 bin ücretli öğretmen alımı yapacak. Başvuru genel ve özel şartları ile ilgili açıklama MEB tarafından 12 Nisan itibarıyla yapıldı. Ücretli öğretmen alımı için devlet memurluğuna girişte aranan genel şartların yanı sıra özel şartlar da aranacak.

657 DMK’nın 48’nci maddesinde devlet memurluğuna girişte aranan genel şartlar yer almaktadır. Ayrıca 2018 5 bin ücretli öğretmen alımı için özel şartlar da yer alıyor. Şartlar arasında sigorta prim gün sayısı, son çalışma yılı ve KPSS puan ve yılı gibi şartların yanında birçok detay da MEB tarafından açıklandı.

My Memur olarak 5 bin ücretli öğretmen alımı için başvuru yapacak ve öğretmenliğe esas alanları hatırlatmak istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” 20 Şubat 2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararı ile belirlenmiştir. Aşağıdaki bağlantıdan resmi metinleri ayrıca indirebilirsiniz.

Öğretmen Olarak Atamaya Esas Alanlar, Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutulacak Dersler; Öğretmen olarak atanmaya esas alanlar, her bir alan öğretmenliği için mezun olunacak yükseköğretim programı ile öğretmenliğe atananların alan ve yan alanlarına göre aylıkları karşılığında okutacakları dersler ek çizelgede belirtilmiştir

Öğrenim Durumu; Öğretmenler, ek çizelgede belirtilen alanlar itibarıyla bu alanların karşısında gösterilen yükseköğretim programlarından en az lisans mezunu olanlar arasından seçilir.

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları - İndirmek İçin TIKLAYINIZ. 20 Şubat 2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararı - İndirmek için TIKLAYINIZ. 12 Nisan 2018 tarihli MEB ücretli öğretmen açıklaması için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.