19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

5 BİN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDA EN ÇOK ÖĞRETMEN ALINACAK BRANŞLAR

Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği 5 bin ücretli öğretmen alımı için kılavuz yayımladı. Peki 5 bin ücretli öğretmen atamasında hangi branştan kaç öğretmen alımı yapılacak? İşte konuya ilişkin detaylar...

5 Bin Ücretli Öğretmen Atamasında En Çok Öğretmen Alınacak Branşlar

15 Mayıs 2018 Salı 16:45

Heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğretmen adayının dört gözle beklediği 5 bin ücretli öğretmen alımı için kılavuz yayımladı. Peki 5 bin ücretli öğretmen atamasında hangi branştan kaç öğretmen alımı yapılacak? En çok öğretmen alımı hangi branşlarda yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB resmi internet sitesi üzerinden az önce yayımladığı duyuru ile 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuru kılavuzunu yayımladı. 5 bin ücretli öğretmen alımı kılavuzunda başvuru sürecinin nasıl olacağı, kimlerin başvuru yapabileceği, hangi branştan kaç öğretmen alınacağı, başvurular için istenen belgeler gibi pek çok konuda bilgi yer aldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 5 bin ücretli öğretmen alımı kılavuzunda adaylar tarafından en çok merak edilen konu ise kontenjan dağılımı oldu. Yayımlanan kontenjan listesi bazı branşları sevindirirken bazı branşlarda ise hayal kırıklığı yarattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 5 bin ücretli öğretmen alımı kılavuzuna göre en çok öğretmen alımı Sınıf Öğretmenliği branşından yapılacak. 5 bin ücretli öğretmen alımında en çok öğretmen alımı yapılacak diğer branşlar ise Okul Öncesi Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenli Oldu. Yayımlanan kılavuza göre çok sayıda branştan ise çok düşük sayıda öğretmen alımı yapılacak. 5 bin ücretli öğretmen alımı kontenjan dağılımına ulaşmak için TIKLAYIN.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.