21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

5 BİN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU KILAVUZU BEKLENİYOR

5 bin ücretli öğretmen atamasına başvuracak adaylar heyecanla başvuru kılavuzunun yayımlanmasını bekliyor. Peki MEB 5 bin ücretli öğretmen atama kılavuzunu ne zaman yayımlayacak? İşte ücretli öğretmen atamasına ilişkin merak edilen detaylar...

5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Başvuru Kılavuzu Bekleniyor

27 Nisan 2018 Cuma 17:10

5 bin ücretli öğretmen atamasına başvuracak binlerce aday heyecanla başvuru kılavuzunun yayımlanmasını ve başvuruların başlamasını bekliyor.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklanan başvuru şartlarının ardından adaylar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de başvuru tarihleri oldu. Peki 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Mülakatlar ne zaman yapılacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı 2 hafta önce resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuru şartlarını açıkladı. MEB tarafından yapılan duyuruda atama takviminin ileri bir tarihte duyurulacağı belirtilmişti. Ama MEB tarafından yayımlanan duyurunun üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen halen 5 bin ücretli öğretmen ataması başvuru kılavuzu yayımlanmadı.

Aylardır 5 bin ücretli öğretmen alımına başvurmayı bekleyen adaylar Milli Eğitim Bakanlığı'nın başvuru kılavuzunu bir an önce yayımlayıp başvuruları almasını talep ediyor. Bakan Yılmaz'ın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya göre ücretli öğretmen mülakatları 2018 yılının Haziran ayında yapılacak.

Bakan Yılmaz açıklamasında başvuru tarihleri ile ilgili bir detaya yer vermedi. Ama Haziran ayına kadar başvuruların alınıp sonra sonuçlar açıklandıktan sonra mülakatlar yapılacağı için başvuru kılavuzunun önümüzdeki hafta içinde yayımlanması bekleniyor. Mymemur olarak 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuru kılavuzu yayımlanır yayımlanmaz sizleri bilgilendireceğiz.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.