19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

4/C’Lİ PERSONEL HARCIRAH DAVASINI KAZANDI

Enerji-Bir-Sen Tarafından 4/C’li Personelin Harcırah Talebine İlişkin Açılan Dava Kazanıldı

4/C’li Personel Harcırah Davasını Kazandı

28 Şubat 2015 Cumartesi 01:36

Enerji-Bir-Sen tarafından 4/C’li personelin harcırah talebine ilişkin açılan dava açılmıştı. Erzurum 1. İdare mahkemesi tarafından personel haklı bulundu. Daha önce Bursa DSİ’de çalışan personel Erzurum DSİ’ye atanmış ve yol harcırahı ödenemişti. Sendika üyesinin açtığı dava mahkemece haklı bulundu. 11 Temmuz 2014’ten itibaren alamadığı harcırahı yasal faiziyle 4/C’li personele ödenmesine mahkemece karar verildi.

Böylece 4/C’li olarak çalışan personeller yol harcırahı hakkını kazanmış oldular. Farklı bir açıdan bakıldığında, bu kurumda çalışan kişi yine kendi kurumunda başka bir ile atandığı taktirde harcırahtan mahrum bırakılması ve çalıştığı kuruma dava açarak ve mahkemelik olarak bu hakkı kazanması düşündürücüdür. Zaten kendi çalışanı olan personellere neden 2. Sınıf muamelesi yapılıyor anlaşılmış değildir. Tüm kurumlar çalışanlarına haklarını mahkemelerce değil çalıştıkları ve hak ettikleri sürece vermeleri gerekmektedir.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.