19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

4/C’DEN 4/B’YE GEÇEN PERSONELE DÖNER SERMAYE VERİLECEK

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeli döner sermayeden yararlanacak. 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen yüzde 20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme de alacaklar.

4/C’den 4/B’ye Geçen Personele Döner Sermaye Verilecek

09 Mayıs 2018 Çarşamba 21:19

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeli döner sermayeden yararlanacak. Sağlık Bakanlığı, teşkilatına gönderdiği bilgi notu ile, 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen yüzde 20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme mahsubu yapıldıktan sonra performansa dayalı ek ödeme yapılması gerektiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapan ve 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçirilen personellerin, Sağlık Bakanlığı'nda çalışan tüm 4/B sözleşmeli personel gibi 209 sayılı Kanun gereği döner sermayeden yararlanacak.

İdari Büro Görevlisi için genel idari hizmetler sınıfı personelden yeni memuriyete başlamış Memur unvanlı personel emsal alınacak olup; lisans mezunu ise 9. derecenin 1. kademesindeki emsali, yüksekokul (önlisans) mezunu ise 10. derecenin 2. kademesindeki emsali alınacak

İdari Destek Görevlisi için yardımcı hizmetler sınıfı personelden yeni memuriyete başlamış Memur unvanlı personel emsal alınacak olup; ilkokul mezunu ise 15. derecenin 1. kademesindeki emsali, ortaokul mezunu ise 14. derecenin 2. kademesindeki emsali, lise mezunu ise 13. derecenin 3. kademesindeki emsali ve mesleki ve teknik lise mezunu personelde 12. derecenin 2. kademesindeki emsal alınarak tavan ek ödeme matrahı hesaplanarak Nisan 2018 dönemi performans ödemesine dahil edilecek.

Söz konusu personele 2-14 Nisan ile 15 Nisan-14 Mayıs tarihlerinde sabit ek ödeme yapılmış ise 2-30 Nisan tarihleri arasındaki performansa dayalı ek ödemeden mahsup edilecek. Eğer 2 Nisan- 15 Mayıs tarihlerinde herhangi bir ödeme yapılmamış ise performansa dayalı ek ödemenin tamamı, izin, rapor gibi nedenlerle performansı olmayan yada sabit ödemede belirlenen tutarın altında kalmış ise yapılacak ödemelerde belirlenen tutar ya da fark tutarı ödenecek.

Sağlık Bakanlığının Teşkilatına Gönderdiği Bilgi Notu; 

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeline döner sermaye verilecek

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.