21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

4/B’Lİ OLAN PERSONELLERE DÖNER SERMAYE ÖDENMESİ İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURU YAPILDI

4/C’li personellerin 657 DMK’da 4/B sözleşmeli statüde memur olmalarının ardından gerek özlük gerekse mali haklarındaki eksiklikler için başvurular devam ediyor. Türk Sağlık-Sen performansa dayalı döner sermaye başvurusu yaptı. İşte detaylar!

4/B’li Olan Personellere Döner Sermaye Ödenmesi İçin Bakanlığa Başvuru Yapıldı

09 Nisan 2018 Pazartesi 14:38

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası Türk Sağlık-Sen tarafından 4/C personellerin sözleşmeli 4/B memur olarak geçişlerinin ardından eksikliklerle ve taleplerle ilgili başvurular devam ediyor.

Sendika 4/C’den 4/B’ye geçen personelin performansa dayalı döner sermayesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’na başvuru yaptı. Türk Sağlık-Sen’in yaptığı başvuruda 4/C’den 4/B’ye geçişi düzenleyen değişiklikte personelin sabit ödeme oranına yer verildiği belirtildi.

Fakat yapılan düzenlemede performansa dayalı ödemelerine ilişkin bir düzenleme tesis edilmediğine de dikkat çekildi. Bu kapsamda performansa dayalı ek ödeme ile ilgili olarak 4/’li personellerin 4/B geçişinde herhangi bir düzenleme olmamasından dolayı gerekli başvurunun yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda 4/C’den 4/B sözleşmeli memur statüsüne geçen personelin ek ödemelerden adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiği ve bu doğrultuda da ödeme alabilmeleri için düzenlemenin yapılması gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada 4/C statüsünden 4/B statüsüne geçen personelin 209 sayılı Kanun gereğince performansa dayalı ek ödemelerine ilişkin eğitim ve kadro durumları dikkate alınarak eşiti 4/B statüsündeki personele ödenen performansa dayalı yapılacak ödemelerine dair kanuni düzenlemenin hayata geçirilmesi resmi olarak Sağlık Bakanlığından talep edildi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.