19 Ocak 2019
  • Ankara4°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir13°C
  • Adana12°C

4 ARALIK - 2 NİSAN ARASINDA ÇALIŞAN TAŞERONLARIN İŞTEN ÇIKARILMASINA TEPKİ

4 Aralık 2017 ile 2 Nisan 2018 tarihleri arasında taşeron olarak işe başlayanlar için süreç olumsuz olarak tamamlandı. Kapsamda oldukları halde tarihlerden dolayı mağduriyetlerini yetkililere duyurmak isteyen taşeron çalışanlar tepkili!

4 Aralık - 2 Nisan Arasında Çalışan Taşeronların İşten Çıkarılmasına Tepki

28 Nisan 2018 Cumartesi 12:36

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından taşeron kapsamında olup da kadroya geçmeyen kalmadığı belirtilmiş ve sürecin başarılı olarak tamamlandığı açıklanmıştı. Fakat 4 Aralık’tan sonra işe girenler için durum bu şekilde olmadı ve mağduriyetler sürüyor!

 4 Aralık tarihinden sonra taşeron tarafından kurumlara personel alımları durdurulamadığı için mağduriyet yaşanan düzenlemede 2 Nisan tarihine kadar kadro hakkı dahil edilmemesinden dolayı işten çıkarmalar yaşandı.

Kadro alım düzenlemesinde 4 Aralık’ta çalışıp kadroya geçmeye hak kazanıp 4 Aralık tarihinden sonra kendi isteğiyle işten çıkıp özel şirkette çalışmak için işten çıkan ve yerine işe alınan kişilerin bulunuyor. 4 Aralık’tan sonra kadro hakkı kazanıp kendi isteğiyle işten çıkan kişinin veya hayatını kaybeden kişilerin vs. haller nedeniyle yerine işe giren kişilerin kadroya geçme hakkından yararlanmasıyla ilgili bir düzenleme isteniyor.

Mağdur olduklarını ve işten çıkarıldıklarını belirten taşeron çalışanlar Jülide Sarıeroğlu’ndan taleplerinin görülmesini talep ediyor. Yeni çıkacak KHK ile bu düzenlemenin kolaylıklar yerine getirileceğini belirten ve işini kaybeden taşeron işçiler mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.