19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

24 HAZİRAN SEÇMEN LİSTELERİ ASKI SON GÜNÜ

Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından muhtarlık bölgelerinde askıda olan seçmen listeleri için süre daralıyor. 12 Mayıs itibarıyla Cumhurbaşkanlığı ile 27'nci dönem TBMM milletvekilliği için seçmen listeleri askıdan iniyor. Hasta sonu nüfus müdürlükleri açık

24 Haziran Seçmen Listeleri Askı Son Günü

11 Mayıs 2018 Cuma 10:39

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü Seçim Bilişim Sistemine (SEÇSİS) aktarılmış olması nedeniyle 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda 8 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde kullanılacak seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarılmıştı.

12 Mayıs 2018 itibarıyla muhtarlık bölgelerinde askıda olan seçmen listeleri askıdan inecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise geçtiğimiz hafta sonu açık olan tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri, yarın için de açık olacak.

Seçmen listelerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlar seçmen askı listesi son günü iş ve işlemlerini il veya ilçe müdürlüklerinde yaptırabilecekler.

Askı süresinde yapılabilecek işlemler! Muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıda olduğu sürede ad, soyad, yaş, cinsiyet düzeltimi, seçme ehliyetini kaybetme (kısıtlanma, kamu hizmetinden yasaklanma vb.) veya yeniden kazanma gibi yargı kararlarına, asker olanlara, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybetme veya yeniden kazanma ile vefata dair bilgilere, seçim bölgesi içinde veya dışında vuku bulan yerleşim yeri değişiklik verileri ile ilgili iş ve işlemler yapılabilecek.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.