21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

2019 SAĞLIK TEKNİKERİ MAAŞLARI NE KADAR

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen sağlık memurlarının 2019 yılı maaşları ne kadar? Sağlık memuru (sağlık personeli) maaşı ile ilgili merak edilenler haberimizin ayrıntısında...

2019 Sağlık Teknikeri Maaşları Ne Kadar

14 Mart 2019 Perşembe 13:54

Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan sağlık teknikerlerinin 2019 yılı maaşları ne kadar? Devlet memurlarının maaşlarını hesaplanırken belirli kıstaslar mevcuttur. Derece – kademe, medeni durum, çocuk sahip olup olmama bunlardan bazılarıdır.

2 yıl eğitim veren sağlık meslek yüksek okullarından mezun olanlar tekniker ünvanı alırlar. Ambulans ve acil bakım teknikerliği, parademik, anestezi teknikeri, ameliyathane teknikeri, eczane teknikeri, ameliyathane teknikeri, ağız diş sağlığı, çevre sağlığı teknikeri, laboratuvar teknikeri, diş protez teknikerliği gibi bölümler bunlardan bazılarıdır.

Peki 2019 yılında sağlık teknikeri (sağlık memuru) maaşları ne kadar? KPSS sınavına girip yerleştirme işlemi tamamlanan memur Sağlık Bakanlığı bünyesinde çeşitli il ve ilçelerde görevlendirilirler. Yeni göreve başlayan bir sağlık teknikeri 10/2 derece kademesinde 3.843,00 TL maaş alırken, 1. derece 4. kademe 30 yıl hizmeti bulunan bir sağlık personelinin maaşı 4,458,00 TL'dir.

Sağlık personeli için belirtilen bu memur maaşları için sendika aidatı, dil tazminatı, aile yardımı ve asgari geçim indirimi, zorunlu bireysel emeklilik sigortası gibi eklenecek yada çıkarılacak ücretler dikkate alınmamıştır.

Sizde, memurlar hakkında merak edilen tüm haberler için mymemur sitemizden bilgi alabilir, merak ettiğiniz soruları bize yollayarak cevaplandırmamızı isteyebilirsiniz.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.