15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

2019 EKPSS ENGELLİ KAMU PERSONELİ ALIMI YERLEŞTİRME TAKVİMİ NE ZAMAN?

2019 yılında engelli memur alımı yerleştirme takvimi ne zaman açıklanacak? 2019 yılı EKPSS memur alımı ne zaman yapılacak?

2019 EKPSS Engelli Kamu Personeli Alımı Yerleştirme Takvimi Ne Zaman?

13 Nisan 2019 Cumartesi 17:08

Engelli halkımızın kamu personeli olmak için girdiği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı imtihanı için yoğun bir araştırma yapılıyor. 2020 yılında da yapılacağı netleşen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı imtihanı tarihi ve müracaat tarihleri yayınlanan 2020 ÖSYM takvimi ile beraber belli olacak.

Peki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı engelli kamu personeli alım müracaat şartları nedir? Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı, engelli kişilerin kamuda görev alabilmeleri için ölçü imtihanı olan engelli kamu personelli seçme imtihanı standart Kamu Personeli Seçme Sınavı imtihanından ayrımsız olarak yapılmaktadır. Tek ayrım ise Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı imtihanına en az yüzde 40 engelli sağlık raporlu engelli statüsünde olan kişiler katılabilecektir.

2019 yılı EKPSS memur alımı takvimi henüz ÖSYM tarafından yayınlanmadı. Ama ÖSYM 2019 EKPSS yerleştirme takvimini en kısa sürede açıklamalıdır.

ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI NEDİR?

"EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan "Protokol" hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı, müracaat, imtihanın uygulanması ve imtihan sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan imtihan sistemidir.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.