20 Temmuz 2018
  • Ankara13°C
  • İstanbul24°C
  • İzmir25°C
  • Adana25°C

2018 MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

2018 MSÜ sınav sonuçları bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ sınavı tercihlerini ÖSYM ne zaman alacak?

2018 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

26 Mart 2018 Pazartesi 12:26

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları bekleniyor. ÖSYM tarafından yapılan 2018 yılı Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı için değerlendirme aşaması sürüyor. Soru ve cevapların yayımlandığı 2018 MSÜ sınavı sonuçları konusunda adayların, sonuçların açıklanma zamanı konusundaki meraklı bekleyişi devam ediyor.

2018 MSÜ sınavı, hatırlanacağı üzere 18 Mart 2018 tarihinde uygulanmıştı. Sınavın uygulanmasından kısa süre sonra da adayların soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına erişimi mümkün olmuştu. Bu aşamadan sonra sonuçların açıklanması beklenecek?

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2018-Msü) Ve Askeri Öğrenci Temini Kılavuzunda bu bilgi maalesef yer almıyor. Adayların ÖSYM aday işlemleri sistemi şifreleriyle sonuçlara erişebilecekleri ve sonuçların ÖSYM sonuç sorgulama ekranından duyurulacağı ifade ediliyor.

Sınav sonuçlarının açıklanma zamanını tahmin etmek mümkün görünmüyor. Ancak 2018 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Alımları Akış Şeması uyarınca, tercihlerin 24 Nisan’dan itibaren alınacağı görülüyor. Buna göre sonuçlar bu tarihe kadar kesin olarak açıklanacaktır. Ancak elbette daha önce açıklanması bekleniyor.

Başvuruların ardından subay alımı ve astsubay alımı kapsamında Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokullarına alınacak öğrenciler, sürecin sonunda belli olacak. 11 Mayıs’a kadar alınacak tercihlerden sonra adaylar ikinci seçim aşamasına çağrılacak.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.