21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

2018 İSG UZMANLIK SINAVI GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılan İş sağlığı ve Güvenliği 1. Dönem Sınavı 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak. Mayıs dönemi İSG sınavı Giriş belgesi nasıl alınacak? Sınav ile ilgili ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

2018 İSG Uzmanlık Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

16 Mayıs 2018 Çarşamba 00:57

Kanunen işverenlere, çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle İş güvenliği uzmanlarına talep artmıştır. Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip kişiler, İSG sınavına girebiliyorlar.

2018 İSG sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimine göre her sene 2 dönem olarak yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2018 Mayıs Dönemi Sınavı 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak. İSG sınavı hangi şehirlerde yapılacak? İSG Sınavının yapılacağı yerler ise; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri olarak belirlendi.

Pazar günü yapılacak olan sınava girmek için ÖSYM’ye başvuruda bulunmuş olan adaylar İSG sınav giriş belgelerini nasıl alacaklar? İş güvenliği konusunda kariyer yapmak için bu sınava girmek isteyen adaylar tekrar hatırlatalım, sınavın 20 Mayıs Pazar günü olduğunu unutmayın. İSG 2018 Sınav giriş belgesi için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numaraları ve aday giriş şifrelerini kullanarak çıktı alabilirler.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.