16 Ekim 2018
  • Ankara11°C
  • İstanbul16°C
  • İzmir17°C
  • Adana20°C

2017 LYS BAŞVURU SÜRESİ HAKKINDA AÇIKLAMA

ÖSYM tarafından 2017 LYS başvuruları ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2017 LYS başvuru süresinin uzatılmayacağı bildirildi.

2017 LYS Başvuru Süresi Hakkında Açıklama

17 Nisan 2017 Pazartesi 12:19

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 LYS hakkında bir açıklama yapıldı. ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı için başvuru süresinin sonuna geldiğimiz hatırlatılarak, başvuru tarihlerinde değişiklik yapılmayacağı işaret edildi. Adayların başvurularını bu doğrultuda geciktirmeden yapmaları gerekiyor.

ÖSYM tarafından daha önce açıklanan 2017 ÖSYS kılavuzunda, LYS başvurularının 4 Nisan ile 17 Nisan tarihleri arasında alınacağı belirtilmişti. Bugün yapılan açıklamada da LYS başvurularının 17 Nisan 2017 tarihinde sona ereceği hatırlatıldı. Ayrıca başvuru tarihlerinin uzatılmayacağı da önemli bir not olarak vurgulandı. Sınav ücreti ödemeleri ise 18 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

ÖSYM'nin yaptığı açıklamada başvuru tarihlerinin uzatılmayacağı vurgulandı. Ancak bundan kısa bir süre ÖSYM'nin yaptığı puan türü açıklaması büyük ses getireceğe benziyor. Zira daha önce 2017 ÖSYS kılavuzunda YGS puanı ile öğrenci alacağı belirtilen bölümlere LYS puanı ile tercih alınmasına karar verildi. Bunun başvuruların son gününde yapılması, YGS puanı ile tercih yapacağı için LYS'ye başvurmayan birçok adayı mağdur edebilir. LYS Başvurularının Son Günü YGS Puan Türleri Değişti haberimiz için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.