19 Ağustos 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul26°C
  • İzmir32°C
  • Adana33°C

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçlarını açıkladı. MEB atama sonuç sayfasından öğretmen alımı sonuçlarına ulaşabilirsiniz. MEB öğretmen atama sonuçları için tıklayınız.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

08 Şubat 2019 Cuma 10:37

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018 yılı ek 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama sonuçları Bakan Ziya Selçuk’un katılımıyla Başöğretmen Salonunda yapılan törenin ardından açıklandı. Atama MEB Gov TR internet adresinden (MEB ATAMA SONUÇ) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonuçlarına direk ulaşabilirsiniz.

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından duyurulmasıyla 20 bin öğretmen alımı için sonuçlar belli oldu. Sınav KPSS puan üstünlüğüne göre başvuruların ardından Mülakatla devam etmişti.

Mülakat sınavlarının kaldırılması için gerek My Memur olarak bizler gerekse sendikaların tepkisi büyük. Bu kapsamda adaylar arasından oluşabilecek haksızlığın önüne geçmek adına MEB’in sözleşmeli öğretmen alımı yerine KADROLU ve Mülakat yerine KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapmasını bekliyoruz.

Bundan sonraki süreçte ise adaylara elektronik tebligat yapılacak ve elektronik posta adreslerine atama kararnameleri gönderilecek. Adaylar gerekli belgelerle müracaatlarının ardından güvenlik soruşturması süreci başlayacak ve bu süreç en az 5-6 ay veya daha uzun sürebilmektedir. Bu kapsamda öğretmen adayları göreve ancak 2019-2020 eğitim öğretim yılında göreve başlayarak ders başı yapabileceklerdir.

Atamaya esas hazırlanması gerekli belgeler nelerdir?

Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, mal bildirimi, elektronik başvuru formunun onaylı örneği, başvuru esnasında pedagojik formasyon belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden pedagojik formasyon belgesi istenmektedir.

Ayrıca ataması yapılan öğretmenler sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunu da hazırlamaları gerekiyor. Ataması yapılanlar, istenen belgeler ile birlikte atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır.

Güvenlik Soruşturması sürecinin ardından atamalar resmileşecek

İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

MEB atama sonuç sayfası için TIKLAYINIZ.

Atama MEB Gov TR için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.