15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU SONUCU KPSS TABAN PUANLAR! BRANŞLAR BAZINDA BAŞVURU SAYILARI

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavına Çağrılanlara Ait Taban Puanları açıkladı. Branşlar bazında en düşük puanlar için tıklayınız.

20 Bin Öğretmen Alımı Başvuru Sonucu KPSS Taban Puanlar! Branşlar Bazında Başvuru Sayıları

08 Nisan 2019 Pazartesi 21:14

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Mart ayı 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav adaylarının açıklanmasından sonra en düşük KPSS puanları ve branşlar bazında başvuru sayısı da açıklandı. MEB sözlü sınavı nasıl yapacak? İşte detaylar…

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Aşağıdaki kılavuzdan bu forma ulaşabilirsiniz.

Sözlü sınavda adaylar, eğitim bilimleri ve genel kültür, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

MÜLAKATTA 60 PUAN BAŞARILI SAYILACAK!

Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

pdf.jpg

meb1-001.jpgmeb2-001.jpgmeb2-001.jpgmeb3-001.jpgmeb4.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.